info@maliyontem.com 0212 334 06 83

Vergi Denetim Hizmetleri

Vergi Check-Up Hizmetleri

Mükellef kurum nezdinde gerçekleştireceğimiz özel denetim ile şirketinizi Maliye Bakanlığı Vergi Müfettişleri tarafından vergi incelemesine alındığınızda olası inceleme konuları üzerinden denetim yaparak eksikliklerin önceden tespit edilmesidir. Olası vergi cezalarına karşı önceden gerekli tedbirlerin alınması ve eksikliklerin zamanında tespitine imkan sağlanmış olur. Bu özel denetim ile Şirketinizi 60 konuda kontrolden/testten geçiriyoruz.

Vergi Danışmanlığı hizmetimiz, Kurumlar vergisi, Gelir vergisi, Katma Değer Vergisi ve Özel Tüketim Vergisi ile diğer vergi beyannamelerinin vergilendirme işlemleri ve bu beyannamelere dayanak teşkil eden kayıt ve işlemlerin ilgili vergi mevzuatı açısından incelenmesi ve raporlama hizmetlerini kapsamaktadır.

Bu hizmetimiz ile, öncelikle olası kamu denetimi öncesi mevzuata aykırı uygulama yapılmasını engelleyerek müşterilerimizin mali, hukuki ve cezai risklerden korunmalarını ve kanuni avantajlardan yararlanmaları hususlarında sağlıklı kararlar vermelerini hedeflemekteyiz.

Ayrıca bu hizmet kapsamında yaptığımız inceleme ve raporlama neticesinde; stratejik bir vergi planlaması ile klasik vergi danışmanlığından sıyrılıp müşterilerimize ekstra değerler katmaktayız.

Vergi-Muhasebe Check-Up Hizmetleri ve başka konulardaki sorunlarınız için iletişime geçiniz.

Damga Vergisi Risk Analizi

Başta sözleşmeler olmak üzere şirket bünyesinde ya da şirketlerin ticari ilişkide bulunduğu taraflar arasında düzenlenen kağıtların; mali idare ve vergi yargısının güncel bakış açısı da dikkate alınarak damga vergisi açısından gözden geçirilmesi, vergisel açıdan risk taşıyan hususların belirlenmesi ve damga vergisi riskinin ortadan kaldırılması veya en düşük seviyeye indirilmesi amacıyla sunulan check-up veya sürekli denetim ve danışmanlık hizmetlerini kapsamaktadır.